Sıkça Sorulan Sorular

Merkezimize kabul işlemleri için yönetmelik kapsamında gerekli olan yaşlı kabul dilekçesi, hizmet protokolü, kabul edilecek kişiye ait kimliğin aslı, sağlık değerlendirme formu, ön görüşme formu ve müdahale onay formu alınmaktadır. Tüm formlar kurum yetkililerimiz tarafından ilk kabul aşamasında hazırlanmaktadır.

Merkezimizde kalacak kişi için yönetmelik gereği huzurevinde kalabilir raporu alınması gerekmektedir. Bu rapor devlet hastanelerinden ücret mukabili alınabileceği gibi firmamızın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarından da temin edilebilmektedir. Raporun, merkezimizde kalacak kişi huzurevine gelmeden önce alınması tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde, huzurevinden yeniden bir sağlık kuruluşuna götürülerek rapor için ilgili branşlarda muayene olması gerekecektir.

Kabulü yapılacak kişiye ait varsa ilaç ve bez raporlarının da kabul aşamasında getirilmesi önem teşkil etmektedir.

Firmamız sağlık sektöründe 29 yılı aşan tecrübe ve belirlediğimiz misyonumuz doğrultusunda; insan onuruna yakışır, yüksek standartta, güvenilir ve etkin bir şekilde yaşlı bakım ve rehabilitasyon hizmetleri sağlamaktır. Bu anlamda tüm sakinlerimize uygun maliyetlerle kaliteli hizmet sunma gayesi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ücret politikamız sakinlerimizin tercih ettikleri oda tipi (tek kişilik, çift kişilik) veya sağlık durumlarına göre (dinç, palyatif bakım) değişkenlik göstermektedir. Çağrı merkezimiz ile 444 5 911 arayarak tercih ettiğiniz oda tipi ve yakınınız sağlık durumu bilgilerine istinaden ücretlendirme hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz, her gün üç öğün ana yemek, ara öğünler ve çay/kahve ikramları, oda temizliği, çamaşır yıkama hizmeti, psikolog ve hasta bakıcı desteği, 7/24 sağlık personeli ile ilaç takibi ve basit tıbbi hizmetler, rutin uzman hekim ziyaretleri ve aylık kuaförlük hizmetleridir. Sakinlerimiz ayrıca kurumumuzda düzenlenen sosyal etkinliklerden ücretsiz faydalanmaktadır.

Fizyoterapistimiz eşliğinde haftada iki gün, sakinlerimize toplu olarak egzersiz programı uygulanmaktadır. Böylelikle sakinlerimiz yaşa bağlı olarak gelişen artrit, osteoporoz ile kalça, diz ve eklemlerde gelişen hareket kısıtlılığı vb. problemler için etkin önleyici bir sağlık programına tabi tutulmaktadır.

Merkezimizde kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri olmak üzere 3 ana öğün ve ara öğünler verilmektedir. Yemek saatleri dışında ayrıca arzu eden sakinlerimize çay, kahve ikramı yapılmaktadır. Tüm odalarımızda sakinlerimizin kullanımı için bir adet mini buzdolabımız bulunmaktadır. Sakinlerimiz arzu ettikleri gıdaları buzdolabında muhafaza edebilmektedir.

Sakinlerimizin yanlış veya eksik beslenmesinden kaynaklanan sağlık sorunlarının çözülmesine yönelik destek sağlamak amacı ile diyetisyen ve uzman sağlık personeli gözetiminde, kalori hesabı yapılarak beslenme programları oluşturulmaktadır.

Merkezimizde kalan sakinimizin herhangi bir sebepten dolayı ayrılma talebini müdüriyete iletmesi durumunda, yakınlarının da onayı alınarak çıkış işlemleri başlatılır. Sakinimizin kaldığı odanın kontrollerinin yapılması ve eşyalarının hazırlanmasına mukabil en geç bir iş günü içerisinde çıkış işlemleri tamamlanır. Sakinimizin kaldığı döneme ait borcu bulunuyor ise çıkış işlemi tamamlanmadan mevcut bakiye kapatılır. Sakinimiz aylık ödemesini tamamlamış fakat erken ayrılıyor ise, odası ve aylık aldığı hizmet dökümü kontrol edildikten sonra hizmet ücretleri düşülerek kalan bakiye hesabına geri yatırılır.

Sakinlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve konforlarını sağlamak için, tüm odalarımızda LCD TV, mini buzdolabı, ikili ve tekli oturma grubu, kıyafet dolabı, portmanto vb. mobilya ve cihazlar yerleştirilmiştir. Bu anlamda sakinlerimizin sadece kıyafetlerini yanlarında getirerek günlük yaşamlarına devam etme imkanı bulunmaktadır.

Alzheimer ve Demans tanısı olan sakinlerimizin uyum sürecini kolaylaştırmak ve evlerindeki anılarını yaşatabilmek adına odalarda tablo, fotoğraf, biblo vb. aksesuarların getirilmesini özellikle tavsiye ediyoruz.

Tek kişilik odalarımız için, sakinimizin oda ölçülerine uygun olan mobilyalarının evinden getirilerek odanın yeniden dekore edilme imkanı bulunmaktadır.

Sakinlerimizin değerli eşyaları veya nakit paralarını teslim edebileceği emanet kasamız bulunmaktadır. Söz konusu emanetler için müdüriyetimiz tarafından kasa föyü tutulmakta ve yapılan harcamalar fiş/fatura kapsamında kayıt altına alınmaktadır.

Huzurevimiz Salı ve Cuma günleri hariç her gün saat 09:00 – 18:00 arasında ziyaretçi kabul etmektedir. Bazı özel durumlarda; müdüriyetimiz önceden bilgilendirildiği takdirde, ziyaretçi kabulü yapılabilmektedir.

Huzurevleri ile huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri yönetmeliği uyarınca merkezimizde kalan yaşlılarımız kuruluş dışına alışveriş veya gezmeye gitmekte sosyal servis sorumlularını imza vererek koşuluyla serbesttir. Yine aynı yönetmelik gereği yaşlı yakınları, kuruluşa imzalı izin belgesi vererek yatılı alma hakkına sahiptir. Yönetmelik kapsamında yaşlı odası ve yatağı başka bir kişiye verilmediği ücretli yaşlı izinde olduğu sürede de aylık bakım ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür.

Palyatif bakım hastaları için refakat hizmetimiz bulunmaktadır. Her ne kadar kurumumuz personeli tarafından planlı olarak palyatif hastaların sağlık durumları takip edilsede, hasta yakınlarının sürekli olarak hasta takibi talep ettiği durumlarda; ücret mukabili olarak, özel refakatçi görevlendirilebilmektedir. Özel refakatçiler kurumumuz tarafından sağlanabileceği gibi bugüne kadar hastanın evde bakımını takip etmiş ve hastanın ihtiyaç ve taleplerine aşina olan bakıcıları da refakatçi olarak kabul edilmektedir.

Hasta yakınları tarafından görevlendirilen hasta bakıcılar hasta yanında kalıp, palyatif bakım odalarımızdaki imkanlardan ve günlük çıkan öğün/ara öğün ve ikramlardan faydalanabilmektedir. Özel görevlendirilen hasta bakıcılar veya kurumda kalan hasta yakınları için kurumumuzda uygulanan liste fiyatlarının yarısı kadar ek ücret alınmaktadır.

Merkezimizde kalan misafirlerin zaman zaman kurum dışında sağlık hizmeti alması gerekmektedir. Bu ilave hizmetler için misafirimizin yakınları ulaşım ve tedavi sürecini takip edebileceği gibi; iş veya özel sebeplerle müsait olmadığı durumlarda, kurumumuzdan görevli personel ile refakat hizmetinden faydalanabilmektedir.

Sakinlerimizin kurum dışında alacağı alacağı diyaliz, muayene, MR/Tomografi çekimi, diş muayenesi vb. ek sağlık hizmetleri için kurumumuzdan ücret mukabili görevlendirilebilecek personel ve araç ile ulaşım, tedavi vb. tüm süreçler yakınları adına takip edilmektedir. Böylelikle hem kurumumuzda kalan sakinlerimizin ihityaçları hızlı ve konforlu bir şekilde çözülmekte, hem de yakınlarının günlük programları aksatılmamaktadır.

Merkezimiz Özel Ege Ambulans Servisi’nden anlaşmalı ambulans hizmeti almaktadır. Alzheimer, Demans, Parkinson, Paralizi, Pleji vb rahatsızlıkları bulunan; dekübitis tanılı, kolostomili, ağız yoluyla beslenemeyen PEG’li ve nazogastrik sondalı, oksijen desteği alan veya ameliyat sonrası yatağa bağımlı durumda bulunan tüm hastaların hasta yatağından alınarak, huzurevine nakli, hastanın her türlü konforu sağlanarak yapılmaktadır.

Hastanın farklı bir şehirde veya yurt dışında bulunması durumunda da gerek karayolu üzerinden ambulans ile gerekse havayolu ile sağlık ekibi eşliğinde hasta yatağından alınarak yatağına kadar teslim edilmektedir.

Ayrıca Özel Ege Ambulans Servisi ile anlaşmamız gereği huzurevimizde 1 adet Hasta Nakil Ambulansı 7/24 hizmet vermektedir.

Sakinlerimiz kamu veya özel hastanelerde gerçekleşecek muayene, laboratuvar tetkiki, rapor yenileme veya yazdırma, diyaliz, Tomografi veya MR çekimi vb. acil olmayan tıbbi ihtiyaçları için yataklarından sağlık ekibi desteği ile ambulansa alınarak gitmek istedikleri sağlık kuruluşunda yatağına kadar nakledilmektedir.

Merkezimizde kalan fakat düzenli olarak kemoterapi veya diyaliz ihtiyacı bulunan sakinlerimiz için sağlık kuruluşlarına nakli için ambulans organizasyonları yapılmaktadır.