Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Desteği

Merkezimizde bedensel yetersizliği ve/veya çevreye uyumsuzluğu olan sakinlerimizin fiziksel, ruhsal ve sosyal potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve topluma geri kazandırma amaçlı fizik tedavi ve rehabilitasyon desteği verilmektedir.

Fizyoterapistimiz eşliğinde haftada iki gün, sakinlerimize toplu olarak egzersiz programı uygulanmaktadır. Böylelikle sakinlerimiz yaşa bağlı olarak gelişen artrit, osteoporoz ile kalça, diz ve eklemlerde gelişen hareket kısıtlılığı vb. problemler için etkin önleyici bir sağlık programına tabi tutulmaktadır.

Ameliyat veya felç geçmişi olan sakinlerimizin hareket kısıtlarının en aza indirilmesi adına palyatif bakım bölümünde kalan hastalarımız için yatak egzersizleri yaptırılmaktadır.

Düzenli egzersizler ile sakinlerimizin hareket kapasiteleri arttırıldığı gibi denge problemleri azaltarak düşmeye bağlı yaralanmaları önlemeyi amaçlamaktadır.

Merkezimizde ayrıca elektroterapi cihazı, omuz çarkı, denge barı, parmak merdiveni vb. ekipmanları ve altyapısı ile sakinlerimize hizmet verilen bir birimimiz de bulunmaktadır.