Günlük Bakım

Merkezimizde kalan sakinlerimizin günlük ihtiyaçlara erişiminin kolaylaşması ve yaşam kalitesinin arttırılması için sunulan hizmetler bütünü günlük bakım hizmetleridir. Bu hizmetler genel olarak kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği servisi, ara öğün ve ikramların sunulması, oda temizliği, çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme, günlük gazete servisi, vb. hizmetleridir. Günlük temizlik ve çamaşır hizmetleri, misafirlerin konforu gözetilerek kahvaltı saatlerinde sunulmaktadır.

Sakinlerimizin yemek sunumları talepleri doğrultusunda karşılanmaktadır. Yemek servisimiz restoranımızda diğer misafirler ile birlikte yenilebileceği gibi arzu eden misafirlerin odasına servis edilmektedir. Fiziksel kısıtlamaları nedeniyle kendi başına yemek yiyemeyen sakinlerimize sağlık personelimiz gözetiminde beslenme desteği verilmektedir.

Hareket kısıtlılığı olan sakinlerimizin banyo ve tuvalet ihtiyaçları için personelimiz refakat hizmeti vermektedir.

Haftalık aktivite planlarına göre sosyal hizmet uzmanlarımız ve psikoloğumuz gözetiminde sakinlerimiz, aktif hayattan uzaklaşmaması, içine kapanmaması ve sosyalleşmesi amacıyla etkinliklere katılmaktadır.

Sağlıklı yaş almanın en etkin yöntemi sağlıklı beslenme, fiziksel aktivitelere katılım ve sosyalleşmedir. Sakinlerimizin Alzheimer, Demans vb. rahatsızlıklarla daha etkin mücadele edebilmesi için her türlü sağlık ve sosyal hizmet günlük olarak sunulmaktadır. Belirli süreli bakım hizmetinden faydalanan sakinlerimiz de, günlük bakım hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.