Kuaför ve Kişisel Bakım

Sakinlerimizin kişisel bakım ihtiyaçları her türlü konforu sağlanarak merkezimizde yapılmaktadır. Belirli günlerde sakinlerimizin saç kesimi, boya, manikür/pedikür vb. talepleri merkezimize gelen kuaför tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca günlük aktivitelerini tek başına yapamayan sakinlerimizin, kişisel temizlik, alt değişimi, banyo, ağız bakımı vb. ihtiyaçları sağlık ve bakım personelimiz tarafından karşılanmaktadır.

Sakinlerimizin kişisel bakım ihtiyaçları her türlü konforu sağlanarak merkezimizde yapılmaktadır. Belirli günlerde sakinlerimizin saç kesimi, boya, kaş/bıyık alma, manikür/pedikür vb. talepleri merkezimize gelen kuaför tarafından karşılanmaktadır. Bu hizmetlere ait ücretin belirli bir kısmı kurumumuza ödenen aylık ücretten karşılanmakta olup, sakinlerimizin ekstra talepleri de ücret mukabili görülmektedir.

Günlük aktivitelerini tek başına yapamayan sakinlerimizin, kişisel temizlik, alt değişimi, banyo, ağız bakımı, tırnak kesimi vb. ihtiyaçları sağlık ve bakım personelimiz tarafından karşılanmaktadır.

Kişisel bakım hizmetleri, sakinlerimizin kendilerini değerli hissetmeleri, hayata bağlı kalmaları ve yaşamdan zevk almalarına katkı sağlamaktadır. Özellikle Alzheimer ve Demans gibi bireyin bilişsel yeterliliğini azaltan rahatsızlarla etkin mücadele için, hastanın boşvermişlik ve içine kapanma durumlarının en aza indirilmesi hastalık sürecinin daha yavaş ilerlemesine katkı sağlamaktadır.

Merkezimizde sakinlerimizin beden sağlığı kadar, ruh ve zihinsel sağlıkları da takip edilmekte ve “iyi oluşları” için özen gösterilmektedir.